האתר אינו נתמך בדפדפן זה
אנא שדרגו לדפדפן חדש יותר

שטח

פעילות שטח אתגרית - מנוף לשינוי

הטיפול באמצעות השטח הינו כלי ייחודי שפותח בחו"ל (אנגליה וארה"ב) ועבר שכלול והתאמה ע"י סגל נירים. זהו אמצעי מרכזי המאפשר את פריצת הדרך הדרמטית והטמעת הכלים והערכים הנדרשים לחניכנו כדי לכתוב מחדש את סיפור חייהם.

הטיפול באמצעות השטח Wilderness Therpy הינו כלי ייחודי שפותח בחו"ל (אנגליה וארה"ב) ועבר שכלול והתאמה ע"י סגל נירים. זהו אמצעי מרכזי המאפשר את פריצת הדרך הדרמטית והטמעת הכלים והערכים הנדרשים לחניכנו כדי לכתוב מחדש את סיפור חייהם. אפקטיביות הטיפול באמצעות השטח מבוססת על תפיסה הוליסטית המיושמת בכל תחומי החיים של החניך: רגשי, לימודי, פיזי, תפקודי ומשפחתי.

השטח הוא זירה לא מוכרת לרובם, בה ניתן להגיע להישגים המאפשרים להם לבנות זהות חדשה. ההתמודדות עם הקושי הפיזי והמנטאלי מהווה מנוף לבניית תחושת מסוגלות חזקה ביותר ומאפשרת להם לפתח אמון בעצמם. לאחר שהם מעפילים לפסגתו של הר תלול, הם מתחילים להאמין ביכולתם לגבור על המכשולים שהחיים האמיתיים מציבים להם.

קיים קשר הדוק בין הצלחה בתחום השטח האתגרי לבין הצלחה בלימודים ובשאר תחומי החיים. אתגרי השטח מספקים מקום לפתח ולתרגל ערכים של שליטה פנימית, עצמאות, אחריות, שיתוף פעולה, עזרה הדדית, מנהיגות והתמדה. ערכים אלה, החסרים לרוב בעולמם של בני נוער בקצה רצף הסיכון, מהווים חלק חשוב במסעם אל לב החברה הישראלית.

הצוות המוביל את תחום השטח בנירים מורכב מאנשי מקצוע בעלי ניסיון רב בפעילות שטח אתגרית ובעבודה עם נוער בסיכון, המעניקים לנערים ולנערות תמיכה מרבית, ליווי, הדרכה ודוגמא אישית. אנשי הסגל משתתפים בפעילות השטח ומלווים את החניכים עליהם הם מופקדים באופן ישיר בחיי היומיום בכפר.

 

השטח הינו המקום האידיאלי ליצירת תהליך של שינוי. האדם אל מול הטבע והשטח מייצר סביבה שוויונית, נקודת מוצא זהה עבור כל בני האדם. שם ניתן להתמודד עם אתגרים קונקרטיים, לחוות חוויות הצלחה משמעותיות ולפתח תחושת מסוגלות, בטחון עצמי, כושר מנהיגות ועצמאות. אחרי שהצליחו להעפיל אל ראשו של הר תלול, שלא האמינו שהם יכולים לטפס עליו - הם מתחילים להאמין ביכולתם להתגבר גם על ההרים והמכשולים שהחיים מציבים להם.

צור קשר