מודל נירים
הטיפול באמצעות השטח
נירים וצה"ל
בוגרי נירים
נירים בשבילי זה ...
גלריה
קליטת חניכים
מה קורה בנירים
17/07/2014 - תמונות מדהימות מסדנת צלילה חופשית באילת, בוגרי נירים בשכונות עפולה.
08/07/2014 - ליהי לפיד כותבת בעלון עמותת נירים יוני 2014 בנושא נערות במצוקה
08/07/2014 - אושרית מסלה, בת 22, מדריכת ילדים מקיבוץ ניר יצחק, בוגרת נירים, מתמודדת עם המצב הבטחוני בדרום. כתבה מאתר וואלה.
23/04/2014 - 22.04.14 מסע ארץ ישראלי צוות עיטם (צוות בוגר) מתחילים בפקיעין ומסיימים בירושלים. 5 ימי מסע מאתגרים, טקס נעילת המסע ברחבת הכותל.
23/04/2014 - מסע הישרדות פסח 2014 נירים בשכונות התקיים כבכל שנה, הנערים והמדריכים חזרו עייפים אך מרוצים, זכינו לטייל באזור המכתש הגדול ועד נחל צין. תודה לכל מי שלקח חלק במסע המדהים הזה!
22/04/2014 - נתייחד עם זכרו של ניר ביום רביעי, 23.04.14 בשעה 18:00 בבית העלמין הצבאי בחדרה.
15/01/2014 - העמוד הרשמי של עמותת נירים ב YOUTUBE
בית הספר

 

 

"לאט לאט התחלתי ללמוד, והלך לי לא רע בכלל. כשהערפל בפנים נעלם והראש היה פנוי לדברים, למדתי טוב מאוד, אני חושב. היום, יש לי כמעט בגרות מלאה. חסרה לי רק בגרות אחת" (ו', בוגר נירים)

 

 

 

בית הספר ממוקם בצפון הכפר במתחם מרווח, נושק לגלי החוף ומיועד לחניכי הכפר בלבד. תלמידי בית הספר "נירים" מגיעים לכפר מנקודות פתיחה שונות. 

בית ספר 1

חלקם נשרו במהלך לימודיהם בחטיבת הביניים, חלקם איבדו את דרכם עוד במסדרונות בית הספר היסודי. כולם מגיעים עם פערים לימודיים משמעותיים ותחושת כישלון בתחום שנתפס כמרכזי בחווית הנעורים – בית הספר.
בית הספר ב"נירים" לא ממיין את תלמידיו לפי הישגיהם או חוות הדעת מן העבר, אלא מניח שכל נערה ונער, בהינתן מערכת מסורה, מקצועית וקשובה, יכולים להגיע לתעודת בגרות עיונית מלאה תוך שלוש שנים, ללא תלות בנקודת הפתיחה שלו.
צוות מורים מיומן, אוהב ומאמין, דורש ומכוון את הנערים והנערות לממש את הכישרון והחוכמה הגלומים בהם. אנו מלמדים בכיתות קטנות, עד 8 תלמידים בכיתה, ונעזרים במערך גדול של מתנדבים מיומנים על מנת לספק חוויית למידה פרטנית. בשנים האחרונות כ- 65% מבוגרי הכפר הגיעו לזכאות לתעודת בגרות מדעית מלאה.

 

המתחם הבית ספרי
באחרונה שופץ המתחם הבית ספרי מן המסד עד הטפחות, וכיום הוא מכיל כיתות לימוד מרווחות, שטופות אור ומרוהטות בריהוט חדיש, מעבדות משוכללות, ספרית עיון וקריאה, קפיטריה עם מרפסת נעימה בה מוגשת ארוחת עשר עשירה, פינות ישיבה מוצלות בחצר, מגרש ספורט ועוד.

 למידה פרטנית

תוכנית לימודים פרטנית
בבית הספר נירים כל התלמידים לומדים במסלול של בגרות מלאה. אין מסלולים של בגרות חלקית או ללא בגרות. בית הספר מכין ומגיש את תלמידיו לבגרות בכל מקצועות החובה – מתמטיקה, אנגלית, לשון, ספרות, היסטוריה, אזרחות, תנ"ך וחינוך גופני –סה"כ: 21 יחידות בגרות. המגמה המרכזית בבית הספר, ברמה של 5 יחידות בגרות הינה מדעי כדור הארץ/ מדעי הסביבה. בשנים האחרונות אף הרחיבו מספר תלמידים את תעודת הבגרות שלהם במקצועות נוספים – קרימינולוגיה, אומנות (5 יחידות), רוסית, מוסיקה ופיסיקה ברמה של 3 יחידות.
הלמידה בבית הספר מתקיימת בקבוצות קטנות ובעזרת מורים מקצועיים וכח עזר שמגיע בכל יום לבית הספר ומסייע פרטנית. כמו כן, במקביל לכל סמסטר אוניברסיטאי נשלחים כחמישה נערים ונערות ללימוד קורס סימסטריאלי על פי בחירתם באוניברסיטת חיפה.

 

מדי שנה מוענק לתלמידים המצטיינים לימודית וחברתית מענק למימון רישיון נהיגה בחסות רפא"ל.

 

 

המגמה הראשית – מדעי כדור הארץ והסביבה – בשיתוף מכון וייצמן
במסגרת לימודי המגמה המובילה – מדעי כדור הארץ - נדרשים הנערים להכין עבודת חקר, עליה הם נבחנים ע"י בוחנים חיצוניים במכון וייצמן למדע. ביום הבחינה מוזמנות כל משפחות התלמידים לצפות בהליך הצגת העבודות. העבודות הנבחרות זוכות להצגה בטקס מרגש באודיטוריום בפני אורחים רבים ומדעני המכון.
לימודי המגמה כוללים גם בחינה מעשית בשטח. התלמידים יוצאים למסע להרי אילת, הנוצרים בתוכם עושר עצום של אתרים גיאולוגיים, ובסיומו נבחנים על החומר התיאורטי אותו למדו בכיתה ונדרשים להסביר, להדגים ולהוכיח אותו באופן מעשי בשטח.
ממוצע ציוני הבגרות במגמה גבוהים מהממוצע הארצי לנוער נורמטיבי!

 

בית הספר נירים זכה בפרס החינוך הארצי לשנת תשע"ב!

קראו עוד על:

כפר הנוער נירים