מודל נירים
הטיפול באמצעות השטח
נירים וצה"ל
בוגרי נירים
נירים בשבילי זה ...
גלריה
קליטת חניכים
מה קורה בנירים
15/01/2014 - העמוד הרשמי של עמותת נירים ב YOUTUBE
31/12/2013 - הטבה מדהימה ברשת BBB Burgus Burger Bar לתורמים לעמותת נירים. רוצים כרטיס חבר ב BBB במתנה? תרמו לנירים 100 ש"ח ומעלה ותקבלו.
בית הספר

 

 

"לאט לאט התחלתי ללמוד, והלך לי לא רע בכלל. כשהערפל בפנים נעלם והראש היה פנוי לדברים, למדתי טוב מאוד, אני חושב. היום, יש לי כמעט בגרות מלאה. חסרה לי רק בגרות אחת" (ו', בוגר נירים)

 

 

 

בית הספר ממוקם בצפון הכפר במתחם מרווח, נושק לגלי החוף ומיועד לחניכי הכפר בלבד. תלמידי בית הספר "נירים" מגיעים לכפר מנקודות פתיחה שונות. 

בית ספר 1

חלקם נשרו במהלך לימודיהם בחטיבת הביניים, חלקם איבדו את דרכם עוד במסדרונות בית הספר היסודי. כולם מגיעים עם פערים לימודיים משמעותיים ותחושת כישלון בתחום שנתפס כמרכזי בחווית הנעורים – בית הספר.
בית הספר ב"נירים" לא ממיין את תלמידיו לפי הישגיהם או חוות הדעת מן העבר, אלא מניח שכל נערה ונער, בהינתן מערכת מסורה, מקצועית וקשובה, יכולים להגיע לתעודת בגרות עיונית מלאה תוך שלוש שנים, ללא תלות בנקודת הפתיחה שלו.
צוות מורים מיומן, אוהב ומאמין, דורש ומכוון את הנערים והנערות לממש את הכישרון והחוכמה הגלומים בהם. אנו מלמדים בכיתות קטנות, עד 8 תלמידים בכיתה, ונעזרים במערך גדול של מתנדבים מיומנים על מנת לספק חוויית למידה פרטנית. בשנים האחרונות כ- 65% מבוגרי הכפר הגיעו לזכאות לתעודת בגרות מדעית מלאה.

 

המתחם הבית ספרי
באחרונה שופץ המתחם הבית ספרי מן המסד עד הטפחות, וכיום הוא מכיל כיתות לימוד מרווחות, שטופות אור ומרוהטות בריהוט חדיש, מעבדות משוכללות, ספרית עיון וקריאה, קפיטריה עם מרפסת נעימה בה מוגשת ארוחת עשר עשירה, פינות ישיבה מוצלות בחצר, מגרש ספורט ועוד.

 למידה פרטנית

תוכנית לימודים פרטנית
בבית הספר נירים כל התלמידים לומדים במסלול של בגרות מלאה. אין מסלולים של בגרות חלקית או ללא בגרות. בית הספר מכין ומגיש את תלמידיו לבגרות בכל מקצועות החובה – מתמטיקה, אנגלית, לשון, ספרות, היסטוריה, אזרחות, תנ"ך וחינוך גופני –סה"כ: 21 יחידות בגרות. המגמה המרכזית בבית הספר, ברמה של 5 יחידות בגרות הינה מדעי כדור הארץ/ מדעי הסביבה. בשנים האחרונות אף הרחיבו מספר תלמידים את תעודת הבגרות שלהם במקצועות נוספים – קרימינולוגיה, אומנות (5 יחידות), רוסית, מוסיקה ופיסיקה ברמה של 3 יחידות.
הלמידה בבית הספר מתקיימת בקבוצות קטנות ובעזרת מורים מקצועיים וכח עזר שמגיע בכל יום לבית הספר ומסייע פרטנית. כמו כן, במקביל לכל סמסטר אוניברסיטאי נשלחים כחמישה נערים ונערות ללימוד קורס סימסטריאלי על פי בחירתם באוניברסיטת חיפה.

 

מדי שנה מוענק לתלמידים המצטיינים לימודית וחברתית מענק למימון רישיון נהיגה בחסות רפא"ל.

 

 

המגמה הראשית – מדעי כדור הארץ והסביבה – בשיתוף מכון וייצמן
במסגרת לימודי המגמה המובילה – מדעי כדור הארץ - נדרשים הנערים להכין עבודת חקר, עליה הם נבחנים ע"י בוחנים חיצוניים במכון וייצמן למדע. ביום הבחינה מוזמנות כל משפחות התלמידים לצפות בהליך הצגת העבודות. העבודות הנבחרות זוכות להצגה בטקס מרגש באודיטוריום בפני אורחים רבים ומדעני המכון.
לימודי המגמה כוללים גם בחינה מעשית בשטח. התלמידים יוצאים למסע להרי אילת, הנוצרים בתוכם עושר עצום של אתרים גיאולוגיים, ובסיומו נבחנים על החומר התיאורטי אותו למדו בכיתה ונדרשים להסביר, להדגים ולהוכיח אותו באופן מעשי בשטח.
ממוצע ציוני הבגרות במגמה גבוהים מהממוצע הארצי לנוער נורמטיבי!

 

בית הספר נירים זכה בפרס החינוך הארצי לשנת תשע"ב!

קראו עוד על:

כפר הנוער נירים

ס. עולה על המסלול להצלחה
סיפורה של ס. נערה בת 15, מדרום הארץ ובת להורים גרושים מברית המועצות, מתחיל שנה קודם לכן, כאשר נפלטה ממסגרות הלימוד בזו אחר זו. המסגרות החינוכיות השונות נאלצו להרחיקה לצמיתות עקב בעיות אלימות וסירובה הנחרץ לקבל סמכות. ...
קרא עוד >>
עוד שנה מתחילה בבית הספר נירים
שנת הלימודים תשע"ג היתה לכל הדעות, שנה מוצלחת מאוד לבית ספר נירים. הן בהיבט תוצאות הבגרות, הן בהיבט כמות המסיימים ובעיקר בתהליך המשמעותי שעשו הנערים בנירים. צוות שחף הביא גאווה רבה לנירים כשהגיע להישג מרשים של 86% זכאות לבגרות. כך, משמשת השנה שחלפה כמקפצה גבוהה לשנה החדשה ובמקביל מהווה אתגר לצוות...
קרא עוד >>
יולי 2013 דברי פרידה מ "נירים" ויקי
יולי 2013, ויקי, אמא של אמיר, צוות שחף דברי פרידה מ "נירים" ...
קרא עוד >>