שירת הים (בית הנערות)
האתר אינו נתמך בדפדפן זה
אנא שדרגו לדפדפן חדש יותר

שירת הים (בית הנערות)

בית הבנות הוא תת מסגרת הפועלת בתחומי הכפר, אך בנפרד. הפרויקט נולד כמענה לנערות שמסלול נירים האינטנסיבי אינו מספק את המענה הטיפולי הנכון עבורן.

 המאפיין העיקרי של נערות אלה הוא חוסר יכולת לוויסות רגשי. הן לא מצליחות לייצר שגרה רציפה ולאורך זמן בכפר. פעם אחר פעם, לפעמים באינטרוולים קצרים מאוד (שעות או ימים) הן עוברות ממצב רגשי מרומם ומועצם למצב רגשי משברי וקיצוני. משברים אלו מלווים תמיד בהתנהגויות בלתי מסתגלות כמו חוסר תפקוד, צעקות, קללות, בריחות, שימוש בחומרים משני מצב רוח (סמים ואלכוהול) ועוד.
לצד השגרה וסדר היום, לצד המשמעת והגבולות, לצד הכלים הטיפולים והחינוכיים, מפעיל מודל נירים גם מגוון רחב מאוד של כלים לטיפול במצבים של חוסר תפקוד וחריגה מגבולות. הנערות המיועדות לבית הבנות הן נערות שכל המגוון הרחב הזה כבר הופעל מולן ועדיין אינן מצליחות להתייצב ולהסתגל. מצב זה של חוסר אונים מוביל לנשירת הנערה מהמסגרת ולהתדרדרות מהירה וקיצונית, בחוץ.
התכנית בבית הבנות פרוסה על פני 9 חודשים ומטרתה לספק בועה של שקט, רוגע והכלה בטיפול המושתת על מודל DBT (Dialectical Behavioral Therapy)- המודל הטיפולי היחיד בעולם שהוכחה מחקרית יעילותו בטיפול בנערות עם חוסר יכולת לוויסות רגשי.
מטרת התהליך היא לאפשר לנערות לחזור לצוות שלהן במסלול נירים, ממקום חזק יותר ועם כלים יעילים לוויסות, שיעזרו להן להסתגל טוב יותר ולסיים את המסלול.

צור קשר

שדה חובה