nirim-img
nirim-img

searchresult

בית הספר בכפר הנוער

"בזכותכם הצלחתי לשבור את התדמית של ילד כישלון ונבנה לי ביטחון לעשות הכל ולהצטיין בכל דבר" (בוגר/ת נירים)

תלמידי ותלמידות בית הספר מגיעים לכפר מנקודות פתיחה שונות. חלקם נשרו במהלך לימודיהם בחטיבת הביניים, חלקם איבדו את דרכם במסדרונות בית הספר היסודי. כולם מגיעים עם פערים לימודיים משמעותיים ותחושת כישלון בתחום שנתפס כמרכזי בחוויית הנעורים – בית הספר.
בית הספר בנירים מניח שכל נערה ונער, בהינתן מערכת מסורה, מקצועית וקשובה, יכולים להגיע לתעודת בגרות עיונית מלאה תוך שלוש שנים, ללא תלות בנקודת הפתיחה שלהם.
צוות מורים מיומן, אוהב ומאמין, מכוון את הנערים והנערות לממש את הכישרון והחוכמה הגלומים בהם. אנו מלמדים בכיתות קטנות, עד 8 תלמידים ותלמידות בכיתה, ונעזרים במערך גדול של מתנדבים על מנת לספק חוויית למידה פרטנית. מעל 90% מבוגרי הכפר מגיעים לזכאות לתעודת בגרות מלאה.

בשנת תשפ"א הוקמה בבית הספר מגמת תקשו"ב וסייבר לזכרו של גל אשל ז"ל, ממקימי ומובילי תחום הסייבר במדינת ישראל.

תוכנית לימוד פרטנית

כל התלמידים והתלמידות בבית הספר לומדים במסלול של בגרות מלאה, בכל מקצועות החובה – מתמטיקה, אנגלית, לשון, ספרות, היסטוריה, אזרחות, תנ"ך וחינוך גופני –סה"כ: 21 יחידות בגרות.

בבית הספר 2 מגמות עיקריות, ברמה של 5-10 יחידות בגרות. מדעי הסביבה ותקשו"ב / סייבר.

בנוסף יכולים תלמידים שרוצים בכך, להרחיב את תעודת הבגרות שלהם במקצועות נוספים כגון קרימינולוגיה, אומנות, רוסית, מוסיקה ופיסיקה. בוגרי מגמת התקשו"ב בכפר מסיימים את מסלול נירים גם עם תעודת בגרות מלאה וגם עם תעודת מקצוע של מפעיל מערכות תקשו"ב.
הלמידה בבית הספר מתקיימת בקבוצות קטנות ובעזרת מורים מקצועיים ומתנדבים שמגיעים בכל יום לבית הספר ומסייעים פרטנית. במקביל, בכל שנה נשלחים מספר נערים ונערות ללימוד קורס סמסטריאלי על פי בחירתם במכללת גליל מערבי.

  • מדי שנה מוענק לתלמידים המצטיינים לימודית וחברתית מענק למימון רישיון נהיגה.
  • ממוצע זכאי הבגרות על פני השנים עומד על מעל 80% (גבוה מהממוצע הארצי).
  • בית הספר זכה בפרס חינוך ארצי לשנת תשע"ב (2012) ובפרס החינוך המחוזי לשנת תשפ"ב (2022).

מגמת תקשוב וסייבר
ע"ש גל אשל ז"ל

מגמת תקשוב וסייבר לזכרו של גל אשל ז"ל היא תוכנית שאפתנית, שמטרתה לכוון את בני הנוער בנירים לפסגת החינוך העיוני והמדעי בישראל. המגמה החלה לפעול בבית הספר בכפר הנוער נירים בשנת תשפ"א. הלימודים כוללים עד 10 יחידות לימוד בתקשו"ב ותוכנית ייחודית ואתגרית בתחום פיתוח התוכנה והסייבר.

המגמה שואפת להציב את בני ובנות הנוער בנירים בשורה אחת עם תוכניות הסייבר של בתי הספר מהמובילים בארץ. המגמה תעניק להם גם את הפוטנציאל לשירות צבאי ביחידות המודיעין והטכנולוגיה של צה״ל (בשיתוף יחידות צה"ל הרלוונטיות) ותהווה בעבורם צוהר לתעסוקה משמעותית גם באזרחות.

המגמה כוללת תמיכה ומעורבות של צה״ל, אקדמיה ותעשייה, על-מנת להבטיח הגעה להישגים משמעותיים ולעודד את הנערות והנערים להצלחה, שאפתנות והישגיות ולאפשר להם חשיפה לעולם המגוון של מקצועות הטכנולוגיה וההיי-טק.

גל אשל ז"ל היה ממקימי ומובילי תחום לוחמת הסייבר במדינת ישראל. גל חנך, ניהל והוביל מאות אנשי ונשות פיתוח צעירים בתחום ייחודי זה המהווים היום את עמוד השדרה של תחום הסייבר במערכת הבטחון. בתפקידו האחרון גל שירת כראש חטיבת הסייבר במשרד ראש הממשלה בתל-אביב. על תרומתו הייחודית לביטחון המדינה זכה גל בפרס בטחון ישראל. גל נפטר בערב ראש השנה תש"ף, 29.9.2019, בן 43 היה במותו. משפחתו וחבריו בחרו להנציחו במפעל חי, תכנית גל, שתמשיך את תפיסת עולמו לחניכה וללימוד דורות צעירים ולתרומה למדינה – במישור החברתי ובמישור הבטחוני כאחד.

שותפים לדרך

צרו איתנו קשר

פרטים נוספים nirim-img