בית הספר
האתר אינו נתמך בדפדפן זה
אנא שדרגו לדפדפן חדש יותר

בית הספר

"מאחלת לכל ילד שיזכה לקבל איזה שהוא נירים בחיים שלו ואם לא נירים אז לפחות משהו קטן אחר אולי אפילו ערך מסוים אחד מתוך כל מה שאני זכיתי לקבל במקום הזה".

 

בית הספר ממוקם בתחומי הכפר במתחם מרווח, נושק לגלי החוף ומיועד לחניכי הכפר בלבד. תלמידי בית הספר "נירים" מגיעים לכפר מנקודות פתיחה שונות.

חלקם נשרו במהלך לימודיהם בחטיבת הביניים, חלקם איבדו את דרכם עוד במסדרונות בית הספר היסודי. כולם מגיעים עם פערים לימודיים משמעותיים ותחושת כישלון בתחום שנתפס כמרכזי בחוויית הנעורים – בית הספר.

בית הספר ב"נירים" לא ממיין את תלמידיו לפי הישגיהם או חוות הדעת מן העבר, אלא מניח שכל נערה ונער, בהינתן מערכת מסורה, מקצועית וקשובה, יכולים להגיע לתעודת בגרות עיונית מלאה תוך שלוש שנים, ללא תלות בנקודת הפתיחה שלו.

צוות מורים מיומן, אוהב ומאמין, דורש ומכוון את הנערים והנערות לממש את הכישרון והחוכמה הגלומים בהם. אנו מלמדים בכיתות קטנות, עד 8 תלמידים בכיתה, ונעזרים במערך גדול של מתנדבים מיומנים על מנת לספק חוויית למידה פרטנית. בשנים האחרונות מעל 67% מבוגרי הכפר הגיעו לזכאות לתעודת בגרות מדעית מלאה. אלה שלא הצליחו וחסרים להם מספר מבחנים להשלמה, יכולים לחזור לאחר השירות הצבאי ולהשלים את הבגרויות החסרות, תוך שהם גרים בדירת הבוגרים בכפר.
המתחם הבית ספרי שופץ לאחרונה מן המסד עד הטפחות, וכיום הוא מכיל כיתות לימוד מרווחות, שטופות אור ומרוהטות בריהוט חדיש, מעבדות משוכללות, ספרית עיון וקריאה, קפיטריה עם מרפסת נעימה בה מוגשת ארוחת עשר עשירה, פינות ישיבה מוצלות בחצר, מגרש ספורט ועוד.


תכנית לימודים פרטנית

בבית הספר נירים כל התלמידים לומדים במסלול של בגרות מלאה. אין מסלולים של בגרות חלקית או ללא בגרות. בית הספר מכין ומגיש את תלמידיו לבגרות בכל מקצועות החובה – מתמטיקה, אנגלית, לשון, ספרות, היסטוריה, אזרחות, תנ"ך וחינוך גופני –סה"כ: 21 יחידות בגרות.

המגמה המרכזית בבית הספר, ברמה של 5 יחידות בגרות הינה מדעי כדור הארץ/ מדעי הסביבה. בשנים האחרונות אף הרחיבו מספר תלמידים את תעודת הבגרות שלהם במקצועות נוספים – קרימינולוגיה, אומנות (5 יחידות), רוסית, מוסיקה ופיסיקה (3 יחידות).
בית הספר נירים זכה בפרס החינוך הארצי לשנת תשע"ב!

הלמידה בבית הספר מתקיימת בקבוצות קטנות ובעזרת מורים מקצועיים וכוח עזר שמגיע בכל יום לבית הספר ומסייע פרטנית. כמו כן, במקביל לכל סמסטר אוניברסיטאי נשלחים כחמישה נערים ונערות ללימוד קורס סימסטריאלי על פי בחירתם באוניברסיטת חיפה.
מדי שנה מוענק לתלמידים המצטיינים לימודית וחברתית מענק למימון רישיון נהיגה בחסות רפא"ל.


המגמה הראשית – מדעי כדור הארץ והסביבה – בשיתוף מכון וייצמן
במסגרת לימודי המגמה המובילה – מדעי כדור הארץ - נדרשים הנערים להכין עבודת חקר, עליה הם נבחנים ע"י בוחנים חיצוניים במכון וייצמן למדע. ביום הבחינה מוזמנות כל משפחות התלמידים לצפות בהליך הצגת העבודות. העבודות הנבחרות זוכות להצגה בטקס מרגש באודיטוריום בפני אורחים רבים ומדעני המכון.
לימודי המגמה כוללים גם בחינה מעשית בשטח. התלמידים יוצאים למסע להרי אילת, הנוצרים בתוכם עושר עצום של אתרים גיאולוגיים, ובסיומו נבחנים על החומר התיאורטי אותו למדו בכיתה ונדרשים להסביר, להדגים ולהוכיח אותו באופן מעשי בשטח.
ממוצע ציוני הבגרות במגמה גבוהים מהממוצע הארצי לנוער נורמטיבי!

צור קשר

שדה חובה