כפר הנוער
האתר אינו נתמך בדפדפן זה
אנא שדרגו לדפדפן חדש יותר

כפר הנוער נירים

"מה שהכי אהבתי בנירים, זה את האווירה, אם זה השירים בבוקר, בניקיונות, או את הסבבים הכיפיים שהיו, את הקבוצה שלי והתמיכה שהייתה נותנת לי, את המשפחתיות" (ד', בוגרת נירים)

כפר הנוער נירים שוכן על חוף הים התיכון, בבוסתן הגליל בין נהריה לעכו. שגרת החיים בכפר היא תובענית, קשוחה ומאתגרת ובמקביל, תומכת, מקבלת ומכילה (ראה מסלול נירים). החניכים נמצאים בכפר במסגרת פנימייתית ויוצאים לבתיהם בסופי שבוע אחת לשבועיים. סדר היום צפוף ואינטנסיבי וכולל את כל זירות העבודה בכפר – לימודים, טיפול, חוגים, פעילות חינוכית, פעילות אתגרית ועוד. מדי יום שלישי יוצאים הנערים והנערות לשטח, ובכל שישה שבועות יוצאים לסדרת שטח ארוכה של 4-5 ימים.

 

החניכים מגיעים למסלול בן שלוש שנים, (המקביל לכיתות י'- יב') ומורכב מחמישה שלבים, המעבר משלב לשלב נעשה לאחר שהחניך עמד במשימות השלב השונות, ולאחר טקס מעצים בהשתתפות קהילת הכפר והמשפחות.  חניכים המגיעים בגיל צעיר יותר נקלטים למסגרתת המכינה (מקביל לכיתה ט') להתאקלמות והכנה לקראת תחילת המסלול.

 

על פי תפיסת העבודה סגל הכפר רואה את הנערים דרך הפריזמה של הכוחות והפוטנציאל שלהם ולא דרך התמקדות בבעיות שאיתן הם מגיעים. . הנחת היסוד היא כי נערים ונערות אלו מסוגלים לשקם את עולמם הרגשי, לחוות הצלחה ולרכוש את הכלים, המיומנויות והביטחון העצמי אשר יעזרו להם להשתלב מחדש במרכז החברה הישראלית.

בהתאם, אנו מציבים לפני הנערים מטרות גבוהות ומתווים את הדרך אשר מאפשרת את השגתן (ראה מסלול נירים).

 

צור קשר

שדה חובה