נירים בשכונות
האתר אינו נתמך בדפדפן זה
אנא שדרגו לדפדפן חדש יותר

נירים בשכונות

"בזכות הפרויקט אנחנו קבוצה גדולה מאוד של אנשים שהפסיקו לעשות שטויות, במבט לאחור אני לא מבינה בכלל למה עשיתי שטויות" (ל', בוגרת נירים בשכונות אור עקיבא)

"נירים בשכונות" הינה תכנית ארצית להצלת בני נוער בסיכון גבוה בתוך הקהילה. חניכי הפרויקט הם נערים ונערות בגילאים 12-18, המאותרים ברחבי השכונה על ידי סגל נירים בשכונות או מופנים על ידי גורמי רווחה וחינוך.

מייסד נירים בשכונות, רס"ן שלומי אבני, קצין מיל' מצטיין בשייטת 13, אב לחמישה, נולד וגדל באור עקיבא ושם לו למטרה אישית לשנות את השכונה בה גדל. לאחר נפילתו של ניר קריצ'מן, חברו לנשק, פתח קבוצת כושר קרבי לנוער ובהמשך הקים את בית נירים הראשון בלב השכונה.

מאז, התרחבה התכנית בהתמדה, וכיום פועלת ב-20 שכונות מהקשות ביותר ברחבי הארץ, המתאפיינות במצב סוציו- אקונומי נמוך, פשיעה, שימוש בסמים ואלכוהול ושיעור נמוך של גיוס לצה"ל. אנו שמים דגש על אוכלוסיות בעלות מאפיינים ייחודיים (דתיים, נערות ועולים מחבר העמים ואתיופיה), מבטיחים רצף תמיכה והדרכה (לאורך השירות הצבאי ואחריו) ונותנים עדיפות לבני נוער בגילאים צעירים למניעת החמרת מצבם.
תכנית נירים בשכונות משתמשת בכלים הבלתי שגרתיים המיושמים גם בכפר הנוער נירים, ביניהם פעילות השטח האתגרי המשמשת ככלי עיקרי לשינוי. אנו מתמקדים בהחזרת בני הנוער למסגרות החינוכיות ובהשתלבותם בחברה, בחיזוק המשפחה והקשר עם הקהילה.
המדריכים מסיירים בשכונה, במקומות ההתכנסות ('על הברזלים', ב'זולות') ובתהליך סבלני וארוך, מצליחים לרכז סביבם את בני הנוער המשוטטים, לרכוש את אמונם ולצרף אותם לתוכנית. הצוות משמש מעין Case Manager של החניכים ונמצא בקשר שוטף עם כל הגורמים המעורבים בחייהם.
אנו שואפים להשפיע על מקסימום תחומי החיים של הנערים, ולהביא לתמורה חיובית ומשמעותית גם במעגלים הרחבים יותר - המשפחה, החברים, השכונה והקהילה.

 

לחץ כאן למפת נירים בשכונות

 

צור קשר

שדה חובה