קהילה
האתר אינו נתמך בדפדפן זה
אנא שדרגו לדפדפן חדש יותר

קהילה

" השיתוף והרצון לעזור ולתת כל כך לא מובן מאליו וכל כך מוערץ בעיני" (סתיו, בוגרת נירים בשכונות אור עקיבא)

 

תכנית נירים בשכונות פועלת בלב ליבה של הקהילה ועם הפנים לקהילה.

 


שיתוף פעולה עם הרשויות

מתוך תפיסה כי  התכנית היא חלק מהנוף המקומי, אנו צועדים כתף אל כתף עם הגורמים השונים הפועלים בעיר או מטעמה. עבודתנו עם גורמים אלו, אינה רק הכרחית להצלחתנו, כי אם מביאה ליצירת מארג מיוחד של מערכת חינוכית-טיפולית ערכית בעיר, שבה כל אחד מהגורמים אמון על חלקו הוא. אנו רואים בשיתוף הפעולה שלנו עם הגורמים השונים, מרכיב חיוני ביכולתנו ליצור עבור הנערים והנערות מערכת עוטפת, מטפחת ומעצימה. לכן, הסגל נמצא בקשר עם בתי הספר, שירותי הרווחה, היחידה לקידום נוער, משטרה, בתי משפט, שירות המבחן, קב"סים, מעסיקים, מתנ"סים ושותפים אחרים המעורבים בחיי החניכים.
נירים והקהילה התומכת


אנו מאמינים כי על מנת ליצור תהליך בריא ונכון של השתלבות החניכים בחברה הנורמטיבית, יש להשיב את אמונם במבוגרים סביבם ולטעת בהם את התחושה כי החברה מאמינה בהם ומאפשרת להם צמיחה והתפתחות. חיבור מסוג זה יכול להיווצר רק על ידי מפגש של הנערים והנערות עם אנשים וארגונים מהקהילה והמעגלים הנוספים שסביבם.


בהדרגה נבנית בכל שכונה בה אנו פועלים מעטפת של תמיכה קהילתית. אנשים פרטיים, חברות ובתי עסק המאמצים את פעילות נירים הסמוכה אליהם - בתרומת כסף וציוד ובפעילויות התנדבות שונות. המתנדבים תורמים את חלקם במגוון דרכים, כל אחד בהתאם לכישוריו והעדפותיו: סיוע בלימודים, הנחיית סדנאות בישול, ארגון פעילויות חברתיות, ליווי במסעות ועוד. אנו מוקירים את כל האנשים הנפלאים הללו הנותנים מעצמם, מזמנם ומכספם כדי להיטיב עם הנערים והנערות שזקוקים כל כך לתמיכתם. אנו מודים לכל שותפינו לדרך ותמיד שואפים להרחיב את מעגל חברינו.


נירים בשכונות למען הקהילה


הידיעה כי יש בידינו את הכוח והאמצעים לתת ולסייע לאדם אחר הזקוק לנו, יש בה כדי לחזק ולהעצים את תחושת העצמי שלנו. אנו מאמינים כי עבודה למען הקהילה ועצם התרומה של הנערים והנערות נותנות להם המון. הנתינה משרישה ערכים של אחריות, אהבת הזולת ודאגה לאחר ומעצימה את הביטחון העצמי ותחושת המסוגלות של הנותן . הנקודה בה חניכינו מבינים כי יש בכוחם לתת ולא רק לקבל, לתרום ולא להיות זה הנזקק לתרומה ולסייע ולא להסתייע באחרים, מהווה לא אחת נקודת מפנה בכל הקשור לאופן בו הם תופסים את עצמם. הנתינה מאפשרת להם לתפוס את עצמם ככאלה היכולים להפוך לאזרחים תורמים בחברה הנורמטיבית.
בכל השכונות מבצעים חניכי נירים פעולות מגוונות של נתינה לקהילה: העברת פעילויות עם בעלי חיים לילדי מועדונית, התנדבות במכבי אש, חלוקת מזון שבועית לנזקקים, סיוע לעמותת לתת באיסוף ואריזה של חבילות מזון לנזקקים לקראת חגים, סיוע לקשישים בשיפוץ בית הכנסת שלהם, ניקיון חופים ועוד. בנוסף, החניכים הוותיקים והמצטיינים שלנו זוכים לשמש כעוזרי מדריך במסעות של הקבוצות הצעירות יותר. הם משמשים דוגמא אישית חשובה ביותר- מחזקים ומתחזקים בעצמם.
 

צור קשר

שדה חובה