תוכנית גל לסייבר
האתר אינו נתמך בדפדפן זה
אנא שדרגו לדפדפן חדש יותר

תוכנית גל לסייבר

 

 

תכנית גל לסייבר, לזכרו של גל אשל ז"ל – היא תוכנית שאפתנית, שמטרתה לכוון את נוער נירים לפסגת החינוך העיוני והמדעי בישראל. המגמה החלה לפעול בשנת תשפ"א. הלימודים בתכנית כוללים עד 10 יחידות לימוד בתקשו"ב ובנוסף לכך תכנית לימודים ייחודית ואתגרית בתחום פיתוח התוכנה והסייבר.


התוכנית שואפת להציב את בני הנוער בנירים בשורה אחת עם תוכניות הסייבר של בתי הספר מהשורה הראשונה בארץ. התוכנית תעניק להם גם את הפוטנציאל לשירות צבאי ביחידות המודיעין והטכנולוגיה של צה״ל (בשיתוף יחידות צה"ל הרלוונטיות) ותהווה בעבורם צוהר לתעסוקה משמעותית גם באזרחות.
התוכנית תכלול תמיכה ומעורבות של צה״ל, אקדמיה ותעשייה, על-מנת להבטיח הגעה להישגים משמעותיים ולעודד את הנערות והנערים להצלחה, שאפתנות והישגיות ולאפשר להם חשיפה לעולם המגוון של מקצועות הטכנולוגיה וההיי-טק.

גל אשל ז"ל גל היה ממקימי ומובילי תחום לוחמת הסייבר במדינת ישראל. גל חנך, ניהל והוביל מאות אנשי ונשות פיתוח צעירים בתחום ייחודי זה המהווים היום את עמוד השדרה של תחום הסייבר במערכת הבטחון. בתפקידו האחרון גל שירת כראש חטיבת הסייבר במשרד ראש הממשלה בתל-אביב. על תרומתו הייחודית לביטחון המדינה זכה גל בפרס בטחון ישראל. גל נפטר בערב ראש השנה תש"ף, 29.9.2019, בן 43 היה במותו. משפחתו וחבריו בחרו להנציחו במפעל חי, תכנית גל, שתמשיך את תפיסת עולמו לחניכה וללימוד דורות צעירים ולתרומה למדינה – במישור החברתי ובמישור הבטחוני כאחד.

צור קשר

שדה חובה